Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin

Warsztaty

Warsztaty

 

Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo (godziny do ustalenia)

Prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka / Stowarzyszenie Polites

Niedzielny warsztat będzie okazją do porozmawiania o wolontariacie lokalnym i międzynarodowym. Kasia i Ewelina przybliżą, co można robić w Szczecinie, w jakich organizacjach i instytucjach można działać oraz o czym należy pamiętać rozpoczynając swoją wolontariacką przygodę. Przedstawią ofertę skierowaną do społeczności lokalnej, w tym warsztaty, szkolenia, spotkania, opcje aktywności wolontariackiej w ramach działań Pierwsza Pomoc w Lekcjach, Starszy Brat Starsza Siostra. Dodatkowo, opowiedzą o wolontariacie europejskim realizowanym w Stowarzyszeniu POLITES w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności. Organizacja od lat gości i wysyła młode osoby na międzynarodowe projekty wolontariackie. Zapraszamy do udziału!

Warsztat: Europejski Korpus Solidarności (godziny do ustalenia)

Prowadząca: Kamila Bieniecka

Scenariusz warsztatów został opracowany głównie z myślą o młodzieży w wieku 17-30  lat, w tym takiej, która już za chwilę będzie decydować o swojej przyszłości. Przyszłości w Unii Europejskiej. Studia? Praca? Gap year? To pytania, które zadaje sobie niemal każdy osiemnastolatek. Praca społeczna i uczestnictwo w projektach młodzieżowych - to możliwości zdobywania doświadczeń, z których każdy młody człowiek stojący u progu swojej dorosłości powinien sobie zdawać sprawę. 

Europejski Korpus Solidarności dostępny jest dla osób od 18 do 30 roku życia, zatem z warsztatów skorzystać mogą również osoby starsze, takie, które kończą studia lub szukają różnych doświadczeń edukacyjnych i zawodowych.