Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin

Międzynarodowy wirtualny ,,JESIENNY FESTIWAL SPORTOWY 2020’’

Ruchowa Akademia Zdrowia wraz z partnerem z Niemiec SV ,, Einheit’’ Ueckermunde zrealizowała w dniach 30.10- 30.11.2020 roku:

Międzynarodowy wirtualny ,,JESIENNY FESTIWAL SPORTOWY 2020’’

w ramach projektu ,,Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania’’

- ,,Funduszu Małych Projektów Kominikacja Interreg VA Meklenburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska. Za jego wdrożenie odpowiada Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania (Partner Wiodący) i Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V. (Partner Projektu).

W obecnym czasie pandemii COVID-19, rywalizacja wirtualnie- korespondencyjna jest jedyną bezpieczną możliwością wzięcia udziału we współzawodnictwie, dla pasjonatów biegania, nordic walking, rowerów i innych aktywności ruchowych.

Uczestnicy rywalizowali w 7 konkurencjach: 3 biegach na dystansach 1 km, 5 km, 10 km, marszu nordic walking na 5 km, rolkach na 10 km oraz rowerach na 20 km lub 50 km. Łącznie zgłosiło się 540 uczestników z Polski i Niemiec. Dzięki temu projektowi kontynuujemy współpracę obu stowarzyszeń w celu pobudzenia aktywności ruchowej mieszkańców pogranicza w okresie pandemii. Przeprowadzamy działania zarówno w internecie oraz realizujemy cały projekt poprzez uczestnictwo zawodników w rywalizacji.