Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin

Szczeciński Ranking Biegowy

Biegaczki i Biegacze!!!

Pragniemy Was poinformować, że ruszamy z kolejnym ciekawym projektem: SZCZECIŃSKI RANKING BIEGOWY (SRB).

Chcemy uporządkować wyniki, jakie uzyskujecie na różnych dystansach we wszystkich zakątkach Polski a nawet Świata. Będzie to próba stworzenia klasyfikacji, która powstawać będzie na podstawie osiąganych wyników na dystansach:

  • 10 km
  • Półmaraton
  • Maraton

Pod uwagę brane będą wyniki netto, chyba że organizator nie dokonuje takiego pomiaru.

Wiemy, że wielu z Was biega jedynie dla własnej satysfakcji i nie zamierza brać udziału w takiej właśnie rywalizacji. Szanujemy taki pogląd, dlatego SRB prowadzony będzie tylko i wyłącznie w oparciu o wyniki zgłoszone dobrowolnie przez Was samych.

Udział w biegach jest jednak naznaczony rywalizacją bardzo mocno i dlatego myślimy, że warto zebrać gdzieś w jednym miejscu wyniki z różnych biegów, w których bierzecie udział, aby każdy mógł porównać się z innymi, z którymi nie miał szansy rywalizować bezpośrednio.

Ranking z nazwy jest szczeciński, jednak zdajemy sobie sprawę, że nasze środowisko jedynie szczecińskie nie jest. Nie chcąc nikogo skrzywdzić, określamy zasięg terytorialny, którego dotyczyć będzie Ranking na tzw. szczeciński obszar metropolitalny, tj.: Szczecin, Nowe Warpno, Stepnica, Goleniów, Police, Dobra Szczecińska, Kołbaskowo, Gryfino, Stare Czarnowo, Kobylanka, Stargard.

Ranking prowadzić będziemy zarówno w ujęciu miesięcznym (dla poszczególnych miesięcy osobno), jak i rocznym.

Sposób powstawania: wyniki przyjmowane będą do 3-go dnia następnego miesiąca. Opracowanie wyników i ogłoszenie rankingów do 6-go dnia następnego miesiąca. Jeśli ilość zgłaszanych wyników będzie z czasem rosnąć, wtedy rozważymy wydłużenie terminów.

Dostępny będzie na stronie Ruchowej Akademii Zdrowia w zakładce po lewej stronie.

Do SRB zgłaszać można jedynie wyniki biegów na atestowanych trasach i uzyskane w oficjalnych startach. Każdy zgłasza swój wynik indywidualnie, nie ma możliwości zgłosić kogoś innego!!

Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu należy podać: wynik, imię, nazwisko, rok urodzenia, przynależność klubową oraz miasto (gminę). Zgłoszenie powinno ponadto zawierać również link do oficjalnej strony danego biegu lub zapisany z oficjalnego źródła plik z wynikami tego biegu.

Liczymy na pozytywny odzew środowiska biegaczy oraz że z każdym miesiącem nasz ranking będzie się zapełniał Waszymi wynikami.